Caussade i Euralis połączone w jedną firmę

Firmy hodowlano-nasienne Caussade Semences i Euralis Semences na konferencji prasowej ogłosiły, że połączyły swe siły. Zapowiedzi tego wydarzenia były znane już w zeszłym roku.

Caussade i Euralis to francuscy producenci materiału siewnego, w Polsce kojarzeni dotąd głównie z nasionami kukurydzy, rzepaku, słonecznika i soi. Dzięki połączeniu programów hodowlanych Lidea będzie oferowała nasiona takich roślin jak: kukurydza, rzepak, słonecznik, zboża, mieszanki pastewne oraz poplonowe, a także sorgo i soja.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ

Fuzja firm sprawia, że Lidea staje się jedną z 10 największych firm hodowlano-nasiennych na świecie, a 6. w Europie. Firma posiada własną sieć dystrybucyjną w 48 krajach świata i zatrudnia ponad 2000 pracowników. Utrzymuje 17 stacji badawczych oraz 8 zakładów nasiennych w Europie. Polskie przedstawicielstwo mieści się w Poznaniu, a stacja hodowlana w Kórniku pod Poznaniem.

Co zmienia się dla rolników w naszym kraju? Przede wszystkim znika marka Euralis. Nasiona będą występowały pod dwiema markami: Lidea i Caussade Semences Pro – skierowanymi do różnych grup odbiorców. W workach firmowanych Lideą kupić będzie można nasiona wszystkich hodowanych gatunków u dystrybutorów, którzy sprzedają odmiany z palety wyłącznościowej. Marka Caussade Semences Pro będzie oferowała portfolio skoncentrowane na dwóch głównych uprawach: kukurydzy i rzepaku, a nasiona będzie można dostać u dystrybutorów lokalnych.

Lidea, oprac.red.AS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *