Case IH poszerza linię lekkich ciągników Optum o trzeci model

Optum 250 CVX dołącza do istniejącej gamy ciągników Optum 270 CVX i Optum 300 CVX. Dodanie podstawowej maszyny o mocy 250 KM tworzy kompletną gamę ciągników o mocy od 250 do 300 KM. Osiągana moc maksymalna wynosi 273 KM. Ciągnik w standardzie wyposażony jest w przekładnię bezstopniową CVX.

Linia ciągników Optum Case IH, bazujących na dużej mocy i niewielkiej masie, które w razie potrzeby można wyposażyć w balast, zostaje poszerzona o dodatkowy trzeci model podstawowy. Nowy ciągnik Optum 250 CVX o mocy znamionowej 250 KM oraz mocy maksymalnej 275 KM, dołącza do istniejących modeli Optum 270 CVX oraz Optum 300 CVX, również produkowanych w austriackim St. Valentin. Można go wyposażyć w szereg opcji zaprojektowanych w taki sposób, aby stanowiły konkurencyjny pakiet pod względem funkcji oraz osiągów, a jednocześnie był atrakcyjnym modelem podstawowym dla gamy Optum.

Nowy model został wprowadzony na rynek jako odpowiedź na rosnącą potrzebę połączenia mocy wyjściowej z zakresu 250-300 KM zapewnianej przez gamę Optum, wysokiej masy użytkowej oraz kompaktowych wymiarów. Charakteryzuje się on takim samym rozstawem osi jak pozostałe modele z tej serii, wynoszącym 2,995 mm. Ciągniki Optum konstruowane są w taki sposób, aby można było użytkować je bez balastu – w przypadku prac wymagających dużej mocy oraz niskiej masy, takich jak koszenie – lub z obciążeniem – w przypadku zadań wymagających większej siły pociągowej, takich jak wstępna uprawa gleby.

Tak jak w przypadku obu większych modeli, Optum 250 CVX został wyposażony we wzmocnioną oś przednią oraz strukturalną konstrukcję miski oleju sześciocylindrowego silnika FPT Hi-eSCR Stage IV o pojemności 6,7 litra, tę samą turbosprężarkę doładowującą oraz chłodnicę międzystopniową, które już sprawdziły się w poprzednich modelach Optum. Funkcje oszczędności paliwa obejmują system zarządzania prędkością biegu jałowego, zmniejszający prędkość obrotową silnika z 850 obr./min do 650 obr./min w przypadku zatrzymania ciągnika na dwie minuty. Pojemność zbiornika paliwa wynosi 410 litrów, a na liście wyposażenia opcjonalnego znajduje się jeszcze układ ABS oraz system hamowania silnikiem. Ten ostatni, w połączeniu z wentylatorem o zmiennej geometrii łopatek, tworzy unikalne w sektorze ciągników rozwiązanie dostosowane do wymogu wysokiej wydajności hamowania, zapewniające nawet 149 kW siły hamowania, która pomaga zmniejszyć prędkość silnika i zatrzymać pojazd w jak najszybszy i najbardziej efektywny sposób.

W tylnej części Optum 205 CVX został wyposażony w układ zawieszenia narzędzi kat. IIIN, o maksymalnym udźwigu 11058 kg oraz aż 10305 kg w całym zakresie podnoszenia. Wymagane natężenie przepływu oleju hydraulicznego zapewniane jest przez pompę z funkcją kompensacji ciśnienia o wydatku 164 l/min. Maksymalny rozmiar opon to 2,05 m.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *