Brawa dla młodych mechaników!

Z końcem maja zakończył się pierwszy etap rywalizacji w konkursach organizowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych: Mechanik na Medal i Młody Mechanik na Medal.

Mechanik na Medal
W tym roku mechanicy rywalizują już po raz szósty. W konkursie tym podobnie jak w latach ubiegłych biorą udział pracownicy zakładów serwisowych, którzy zatrudnieni są na umowę o pracę i na co dzień zajmują się naprawami maszyn rolniczych.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego mechanika maszyn rolniczych w Polsce w roku 2017. To oczywiście cel nadrzędny, ale prócz tego Izbie zależy na podkreśleniu roli wykwalifikowanych pracowników w obsłudze technicznej maszyn, stymulowaniu wszechstronnego doskonalenia zawodowego mechaników serwisowych i propagowaniu usług serwisowych, jako ważnego obszaru działalności gospodarczej.
Uczestnicy po wcześniejszym zalogowaniu się w serwisie www musieli wypełnić 3 testy on-line, każdy składający się z 20 pytań, z wiedzy na temat właściwego serwisowania, budowy i napraw maszyn rolniczych. 31 maja zakończył się etap eliminacji, po którym zastała wyłoniona finałowa piątka uczestników. W tym roku w finale podczas wystawy AGRO SHOW w Bednarach zmierzą się:

Adam Baworski            
Piotr Cybulko            
Daniel Jankowski        
Radosław Kaczmarski        
Dawid Żłobicki    
 
Młody Mechanik na Medal
Konkurs Młody Mechanik na Medal organizowany jest przez Izbę po raz piąty. Biorą w nim udział uczniowie szkół rolniczych, którzy w przyszłości chcą zawodowa zająć się serwisowaniem i naprawą maszyn rolniczych. Celem konkursu jest wyłonienie ucznia o najlepszej wiedzy z dziedziny mechanizacji rolnictwa w Polsce w 2017 roku a także rozwijanie zainteresowań w zakresie obsługi technicznej maszyn rolniczych, podnoszenie wiedzy i umiejętności dotyczącej techniki rolniczej oraz popularyzacja nauki i zawodu mechanika maszyn rolniczych.
Tu również, podobnie jak w przypadku profesjonalnych mechaników, uczestnicy wypełniali testy on-line. Ostatni etap eliminacji zakończył się z końcem maja. Wyłoniona została dziesiątka finalistów, którzy zmierzą się w finale 22 września 2017 na wystawie AGRO SHOW w Bednarach. Będą to:
Szymon     Cieślak            ZSR w Lututowie
Krzysztof Jabłonowski        ZSOiZ w Mońkach
Marek Jesionowski        ZS CKU w Gronowie
Krzysztof Kałat            ZSP 1 Gniezno
Krzysztof Kobyliński        ZSCKR Sokołów Podlaski
Adam Kontowski        ZSR w Lututowie
Radosław Kowalczyk        ZSP 1 Gniezno
Tomasz    Maciaszczyk        ZSRCKU Wojsławice
Sylwester Małek        ZSRCKU Wojsławice
Adam Wiśniewski        ZSOiZ w Mońkach

Wszystkim finalistom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *