Biokominek – najnowszy trend w aranżacji ogrodu, tarasu i balkonu

Hipnotyzujący żywy ogień nie musi gasnąć na wiosnę. Żegnając się z domowym paleniskiem w salonie, przywitajmy się z przenośnym biokominkiem, który zagwarantuje wspaniały nastrój w ogrodzie, na balkonie lub tarasie.

Biokominki to nowoczesne urządzenia, które kojarzone są przede wszystkim jako alternatywa dla klasycznego wkładu kominkowego. Są doskonałym rozwiązaniem dla mieszkańców niewielkich wnętrz, którzy z różnych powodów nie mogą pozwolić sobie na tradycyjny kominek. Jednocześnie, biokominek daje podobne wrażenia: wnosi do przestrzeni poczucie przytulności, bezpieczeństwa i odrobinę luksusu. Nic dziwnego, że ich miłośnicy nie chcą z nich rezygnować wraz z odejściem zimy. Na wiosnę biokominki przenoszone są na tarasy i do ogrodów. Tak jak dodawały ciepła we wnętrzach, tak teraz zapewnią prawdziwie magiczny klimat na zewnątrz.

Bezpieczeństwo i łatwa obsługa

Biokominek można ustawić w dowolnym miejscu, nie zważając na techniczne aspekty – nie wymaga żadnych instalacji kominowych, by działać. Sprawdzi się więc także w ogrodzie. I jest zupełnie bezpieczny. Paliwo, czyli bioetanol jest ekologicznym płynem, który podczas spalania wytwarza jedynie dwutlenek węgla i parę wodną. Nie niesie ze sobą więc żadnego zagrożenia dla dzieci czy dorosłych. Wybierając biokominek zewnętrzny, warto postawić na modele, w których palenisko jest osłonięte wysokimi szklanymi ściankami, uniemożliwiające poparzenie i chroniące płomień przed wiatrem.

Modne modele

Największą zaletą biokominków jest ich różnorodność. Spośród najwyższej jakości urządzeń, można wybrać małe, duże, nowoczesne, klasyczne i różnokolorowe biokominki. – Miłośnikom minimalizmu polecamy modele Galina i Hotel. Są dostępne w różnych rozmiarach, ale ich punktem wspólnym jest surowy design. Obudowa to praktycznie tylko dwie szyby i podstawa, więc nic nie zakłóca wizji ognia – mówi Kałwiński z firmy Kratki.pl, lidera w produkcji wkładów kominkowych i biokominków oraz akcesoriów kominkowych w Polsce.

Idealny do zabudowy w tarasowym lub balkonowym murze będzie elegancki i nowoczesny biokominek Delta, który wyglądem przypomina klasyczny wkład kominkowy. Model Misa kształtem nawiązuje do miski lub łodzi. Będzie świetnie prezentować się na ogrodowym stole, lub przy basenie. Romeo to bardzo nowoczesna, wysoka dekoracja stojąca. Bez obaw można ją zainstalować w ogrodzie, jej palenisko jest osłonięte z każdej strony, więc płomień chroniony jest przed podmuchami wiatru. Duże możliwości aranżacyjne daje także niewielki biokominek Tango. – Stabilna konstrukcja i szyby z czterech stron zapewniają bezpieczeństwo. Świetnie wyglądają w zestawieniu kilku biokominków obok siebie – zauważa ekspert firmy Kratki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *