Bezpłatne porady dla firm w zakresie poprawy płynności finansowej

Polski Związek Zarządzania Wierzytelnościami uruchomił program pomocowy dla przedsiębiorców w postaci nieodpłatnych konsultacji. Dzwoniąc na  bezpłatną infolinię można skontaktować się z ekspertami i uzyskać różnego rodzaju porady m.in. jak ograniczyć ryzyko utraty płynności finansowej i co robić, gdy pojawią się  zatory płatnicze. Do inicjatywy wsparcia  przedsiębiorców, włącza się także Rejestr Dłużników BIG InfoMonitor, będący jednym z członków PZZW.

Kontakt z ekspertami wybranych Organizacji obejmuje pięć obszarów pomocowych:

 • Problemy z płynnością finansową i dochodzeniem należności
 • Zagadnienia z zakresu działalności Biur Informacji Gospodarczych (BIG InfoMonitor)
 • Pytania z zakresu prawa pracy
 • Pytania z zakresu podatków przedsiębiorców
 • Porady prawne dotyczące finansów i ekonomii

Kontakt z ekspertami odbywa się poprzez numer telefonu:

telefon

a następnie wybraniu odpowiedniego numeru wewnętrznego w zależności od potrzeb. Kontakt jest możliwy także przez adres e-mail info@pzzw.pl. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w  godz. od 9:00 do godz. 18:00. Do odwołania.

BIG InfoMonitor prowadzi Rejestr Dłużników, posiada szereg narzędzi ograniczających ryzyko wystąpienia zatorów płatniczych skierowanych do małych i średnich przedsiębiorstw, a także narzędzi wspierających odzyskiwanie już pojawiających się zaległości. W ten sposób można szybko i bezpiecznie, bez wychodzenia z domu, zadbać o swoją płynność finansową i uchronić się przed firmami, które od dawna nie płacą bo mają problemy lub robią to celowo i finansują się kosztem innych.

W warunkach napięć płynnościowych, firma korzystająca z profesjonalnych narzędzi wspierania prawidłowej obsługi należności, jakimi są pieczęć prewencyjna i wezwania do zapłaty wysyłane przez BIG, zyskuje przewagę. Dłużnik decydujący, którą fakturę zapłacić, wybierze zapewne tę z pieczęcią rejestru dłużników BIG. Część klientów w obawie o swoją płynność finansową już dziś podejmuje działania prewencyjne, mające na celu uzyskiwanie terminowych płatności od kontrahentów, jak również działania miękkiej windykacji zapobiegające zatorom płatniczym.

Z BIG InfoMonitor:

 • Przypomnisz o terminowej płatności
 • Wyślesz wezwanie do zapłaty na wzorze BIG
 • Wpiszesz długi do Rejestru Dłużników
 • Zlecisz długi do windykacji profesjonalistom
 • Otrzymasz wsparcie Opiekuna

Poza tym:

 • Otrzymasz dostęp do wiarygodnych informacji o firmach
 • Zmniejszysz ryzyko współpracy z dłużnikami
 • Będziesz mieć tanie i proste narzędzia miękkiej windykacji
 • Alert, gdy twój kontrahent zostanie wpisany jako dłużnik
 • Zachowasz bezpieczeństwo finansowe własnej firmy i wiarygodność na tle innych
 • Zapewnisz sobie lepszą ściągalność należności

Działania te potwierdza wielu przedsiębiorców. Już sama groźba dopisania informacji do systemu, do którego tak często zaglądają banki powoduje, że 67 proc. dłużników dokonuje płatności do 30 dni po otrzymaniu wezwania. Nawet 26 proc. zobowiązań dłużników  wpisanych do Rejestru  Dłużników  BIG InoMonitor zostaje usuniętych w ciągu pierwszych czterech miesięcy od ich wpisania. Klienci BIG InfoMonitor odzyskali 57 proc. należności wpisanych do rejestru dłużników w ciągu 2 lat od dokonania wpisu, a 20 proc. zostało spłaconych w 3 miesiące po ujawnieniu informacji o długu.

PZZW jako Organizacja zrzeszająca firmy działające w obszarze zarządzania wierzytelnościami, doskonale rozumie problemy, z którymi obecnie borykają się polscy przedsiębiorcy. Nasi eksperci bardzo chętnie, bezpłatnie udzielą odpowiedzi na pytania dotyczące problemów związanych z finansami czy możliwym udrożnieniem zatorów płatniczych. Jest to problem dotykający w okolicznościach pandemii niewyobrażalnej liczby przedsiębiorców, szczególnie tych z sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz mikroprzedsiębiorców, którzy z racji specjalizacji w swoich działalnościach bardzo często nie posiadają wiedzy o dochodzeniu należności. Zależy nam, jako sektorowi na co dzień odpowiedzialnemu za płynności finansową w polskiej gospodarce, aby przedsiębiorcy pozyskiwali wiedzę w zakresie tematów dotyczących szeroko pojętych należności od prawdziwych ekspertów znających przepisy tak dynamicznie zmieniającego się prawa oraz dobre praktyki rynkowe i unikali kolejnych czyhających zagrożeń w postaci nierzetelnych doradców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *