Astron kontra parch w sadzie

Firma INNVIGO, polski producent środków ochrony roślin, wprowadziła na rynek nowy fungicyd do zwalczania parcha jabłoni i gruszy – Astron 350 SE.

Astron 350 SE zawiera dobrze znaną sadownikom substancję czynną, jaką jest ditianon. Produkt ma postać zawiesino-emulsji o działaniu powierzchniowym i przeznaczony jest do stosowania zapobiegawczego w sadach jabłoniowych i gruszowych. Zaleca się aplikację preparatu od fazy, kiedy pąki kwiatowe nabrzmiewają (łuski pąkowe są wydłużone, z jasnobrązowymi przebarwieniami), do fazy, gdy owoc osiąga połowę typowej wielkości.
Preparat można stosować do czterech razy w sezonie, w dawce 0,9-1,4 l/ha. Producent proponuje również zastosowanie fungicydu Astron 350 SE w mieszaninie z Batalionem 450 SC, zawierającym pirymetanil, w następujących dawkach: Astron 350 SE 0,85 l/ha + Batalion 450 SC 0,65 l/ha.
Astron 350 SE to kolejny fungicyd z sadowniczego portfolio INNVIGO. Do tej pory firma wprowadziła na rynek kilka preparatów do tego segmentu upraw, m.in.: Lekaro 80 WG (kaptan), Batalion 450 SC (pirymetanil), Aplord 250 EC (difenokonazol) oraz Diana 500 SC (dodyna).
Produkt jest już dostępny w sklepach ze środkami ochrony roślin, w opakowaniach 1 l oraz 5 l. Więcej szczegółów na stronie internetowej INNVIGO: https://innvigo.com/astron-350-se/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *