ANWIL rusza z pomocą!

Pomoc materialna dla mieszkańców powiatu sępoleńskiego, którzy ucierpieli w sierpniowych nawałnicach zostanie przekazana przez Fundację ORLEN – DAR SERCA z rekomendacji należącej do Grupy ORLEN spółki ANWIL. Będą to nawozy azotowe produkowane przez włocławską firmę.

Kujawy i Pomorze to jeden z regionów najbardziej zdewastowanych przez wichury i gwałtowne deszcze, które przeszły nad Polską w nocy z 11 na 12 sierpnia. Największe zniszczenia odnotowano w powiatach tucholskim, bydgoskim, żnińskim, nakielskim, a także sępoleńskim.

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Sępólnie Krajeńskim skierowali do ANWILU prośbę o wsparcie. – Wichura i ulewne deszcze spowodowały zniszczenia o znamionach klęski żywiołowej. Mieszkańcy naszego powiatu niejednokrotnie stracili dorobek całego życia. Poszkodowane zostały cztery gminy: Kamień Krajeński, Sępólno Krajeńskie, Sośno oraz Więcbork. Zniszczeniu uległo 2000 budynków, większość znaków drogowych i 49 km dróg. Na terenie naszego powiatu pracuje około 200 pracowników różnego rodzaju służb, a ich pomoc jest nieoceniona. Prosimy jednak o dodatkowe wsparcie, które umożliwi nam jak najszybciej zlikwidować skutki nawałnic. – zaapelował Jarosław Tadych, starosta powiatu.

ANWIL, który w swojej strategii rozwoju kładzie szczególny nacisk na kwestie społecznej odpowiedzialności biznesu, nie pozostał obojętny wobec tej prośby. Spółka, za pośrednictwem Fundacji ORLEN – DAR SERCA, wesprze rolników z powiatu sępoleńskiego, których pola uległy zniszczeniu, przekazując nawozy azotowe produkowane we Włocławku.

Jacek Podgórski, Prezes Zarządu ANWIL S.A. podkreślił: – Według danych szacunkowych resortu rolnictwa, w całej Polsce zniszczonych zostało 72 tys. ha upraw. Skala zniszczeń jest ogromna, dlatego bez wahania postanowiliśmy włączyć się w akcję pomocową dla powiatu sępoleńskiego. Cieszę się, że jako jeden z czołowych producentów nawozów azotowych, działając wspólnie z Fundacją ORLEN-DAR SERCA, możemy wnieść wkład w odbudowę gospodarstw rolnych na Kujawach i Pomorzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *