ANWIL poszukuje innowacyjnych rozwiązań

Rekordowa liczba zgłoszeń młodych technologicznych startupów wpłynęła w ramach programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE Spring Edition 2021, którego uczestnikiem – jako odbiorca technologii – jest ANWIL, spółka z Grupy ORLEN. Poszukiwanie innowacji i rozwijanie współpracy ze startupami konsekwentnie wpisuje się w działania Grupy ORLEN, związane z realizacją strategii ORLEN2030.

Pomysły na współpracę z biznesem zgłosiło blisko 250 startupów z 23 krajów. Wśród nich znalazły się projekty m.in. z branży agrotech, bezpieczeństwa pracy, rozwiązań IT, druku 3D, energetyki, finansów, logistyki czy wsparcia procesów produkcyjnych.
ANWIL jest aktywnym uczestnikiem programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE, który traktuje jako narzędzie do pozyskiwania innowacyjnych projektów, wspierających działalność spółki. W szczególności poszukiwane są rozwiązania z
takich obszarów, jak: energia, przemysł 4.0, marketing technologiczny oraz zrównoważony rozwój i zarządzanie odpadami. Szansę na wdrożenie mają jednak także interesujące propozycje z innych obszarów.

– Udział w rundzie wiosennej programu akceleracyjnego MIT Forum Enterprise CEE to dla nas nowe i cenne doświadczenie. Szczególnie cieszy duża liczba aplikacji w puli innowacyjnych tematów technologicznych i środowiskowych. Weryfikujemy ich poziom zgodności z priorytetowymi celami, które określiliśmy na etapie przystąpienia do programu. Przesłane aplikacje oceniają nie tylko eksperci z ANWILU, ich analizą zajmują się również innowatorzy z międzynarodowego środowiska specjalistów skupionych w akceleratorze – mówi Łukasz Grabiński, Dyrektor Obszaru Strategii, Rozwoju i Innowacji, ANWIL.

Kolejnym etapem jest stworzenie krótkiej listy rankingowej oraz przeprowadzenie indywidualnych wywiadów i warsztatów selekcyjnych z najlepiej ocenionymi startupami – potencjalnymi partnerami biznesowymi. Zakończenie oceny aplikacji
przewidziane jest na koniec czerwca br.

Anwil

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *