ANWIL partnerem ważnego wydarzenia branżowego dla rolników

W dniach 21 – 23 sierpnia w Lubkowie odbywają się XXVII Krajowe Dni Ziemniaka (POTATO POLAND) – to jedna z najważniejszych specjalistycznych imprez sektora rolno-spożywczego, zarówno w kraju, jak i w Europie. ANWIL S.A., jako partner branżowy wydarzenia, dzieli się z rolnikami wiedzą w zakresie bezpiecznego i efektywnego nawożenia roślin oraz przedstawia ofertę dostępnych nawozów azotowych.


Podczas targów swoje portfolio produktowe przedstawia rekordowa liczba ponad 300 wystawców z 20 krajów świata. Reprezentują oni branże, które są ściśle powiązane z rynkiem ziemniaka. Wśród nich znajdują się m.in. firmy wyspecjalizowane w hodowli i nawożeniu roślin, agrotechnologii, osprzęcie maszynowym i wyposażeniu przechowalni, handlu krajowym i międzynarodowym oraz przetwórstwie. POTATO POLAND to 3 dni pełne branżowych atrakcji. Na rolników czekają m.in. wystawy sprzętu rolniczego, pokazy nowinek technologicznych, prezentacje obowiązujących trendów, jak również specjalistyczne debaty, panele tematyczne i konferencje. Jak zapowiadają organizatorzy będą oni kładli szczególny nacisk na spotkania profesjonalnych producentów z przetwórcami i operatorami rynku hurtowego, w tym eksportu.


Podczas tak dużej imprezy branżowej nie może zabraknąć ANWILU. Włocławska spółka z Grupy ORLEN została partnerem branżowym wydarzenia. Nasi eksperci podzielą się z rolnikami swoimi doświadczeniami w zakresie uprawy i nawożenia ziemniaka. Opowiedzą m.in. o tym, jaki wpływ na wzrost plonu ma azot oraz na jakie czynniki należy zwrócić uwagę, aby dobrać właściwe dawki nawozów. To ważne, bo prawidłowe nawożenie ziemniaków jest jednym z najważniejszych czynników nowoczesnej technologii uprawy, kształtującym wielkość i jakość plonu oraz minimalizującym zagrożenia powodowane przemieszczaniem się składników nawozowych do powierzchniowych wód gruntowych.


Głównym organizatorem wydarzenia jest Polska Federacja Ziemniaka, natomiast tegorocznym gospodarzem imprezy jest Gospodarstwo Rolne Lubków, które mieści się w województwie dolnośląskim. Region ten słynie ze specjalistycznej, towarowej produkcji ziemniaka na potrzeby przetwórstwa, sieci handlowych i eksportu. Wystawa odbędzie się na polu o powierzchni około 30 ha powierzchni wystawowej.

Anwil

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *