Ampol-Merol prezentował odmiany, nawozy i chemię

Spotkania polowe, których bez liku było w czerwcu, przeszły już do historii, bo dziś rolnicy przygotowują się do żniw lub już je zaczęli. W miejscowości Trępnowy na Żuławach odbyło się ostatnie z cyklu spotkań polowych firmy Ampol-Merol. Prezentowały na nim swe produkty m.in. Hodowla Roślin Strzelce, Sowul&Sowul, Saatbau, Limagrain, Caldena, Luvena, Yara, Adama i FMC. Najwięcej uwagi, jak zwykle, rolnicy poświęcili poletkom pokazowym.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ!

Interesującym zjawiskiem był częściowo wyległy rzepak. Jak podkreślali pracownicy Ampol-Merola, oprowadzający po poletkach, przyczyna tego stanu rzeczy była konkurencja rzepaku względem siebie samego. Na metrze kwadratowym naliczono bowiem grubo ponad 100 roślin, z czego większość pochodziła z samosiewu. W ten sposób pokazano jak ważna jest m.in. orka.

Interesująca była również kolekcja zbóż: pszenic, jęczmion i owsów. Pokazywano na nich, oprócz samych odmian, również wagę wszystkich 3 zabiegów ochronnych w zbożach. Pamiętać należy, że o ile zabiegi przeciwko szkodnikom wykonujemy wybitnie interwencyjnie, to kalendarza zabiegów fungicydowych musimy ściśle się trzymać i jedynie siła wyższa może nas od nich zwolnić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *