Ampol-Merol i sukces kukurydzy w Wielkopolsce

Dni Kukurydzy w  Gospodarstwie Rolnym Ryszarda Przybylskiego w miejscowości Pałczyn za nami. Dnia 5 września Wielkopolska żyła tylko jednym – kukurydzą. Bardzo wysoka frekwencja pokazała, jak duże jest zainteresowanie tą konkretną uprawą.

Piękna aura pogodowa pozwoliła dokładnie zapoznać się przybyłym z odmianami prezentowanymi na plantacji. Eksperci Ampol-Merol omówili i zaprezentowali charakterystyczne odmiany przodujące w ofercie firmy, takie jak: Welas, Morock, LG 30.233, Sativo, Galactus. Wskazano na różnice odmianowe, a także szczegółowo omówiono wszystkie aspekty związane z ochroną chemiczną. Uwagę zwracały dorodne kolby, które świadczyły o bardzo dobrze zaplanowanym i zrealizowanym programie zarówno ochrony, jak i nawożenia.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ

W trakcie prelekcji wszystkie miejsca były zajęta, a mimo to chętnych do wysłuchania wystąpień przybywało. Tematyka kukurydziana została poszerzona o wprowadzenie do ochrony herbicydowej zbóż, gdzie bohaterem głównym był środek Picona oparty na substancjach aktywnych – pendimetalina i pikolinafen, które w formie koncentratu w postaci stężonej zawiesiny można stosować nalistnie lub doglebowo w ochronie pszenicy ozimej, jęczmienia ozimego i pszenżyta ozimego.

Promowano również sprawdzony środek Celest 025 FS oparty na substancji aktywnej fludioksonil, który jest jedną z najczęściej stosowanych zapraw zbożowych.
Dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie i zapraszamy do kontaktu z Ekspertami i Przedstawicielami Ampol-Merol i odwiedzania strony www.ampol-merol.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *