AIAG 2017 – Kongres ubezpieczycieli rolnych w Warszawie

Zmiany klimatyczne, teledetekcja i big data – nowe wyzwania w sektorze ubezpieczeń rolnych, to temat przewodni tegorocznego 34. Kongresu ubezpieczycieli rolnych. Odbędzie się on od 1 do 4 października 2017 r. w Warszawie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Krzysztof Jurgiel – minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Gospodarzami są: Concordia Polska TUW, Polskie Towarzystwo Reasekuracji S.A., PZU i TUW „TUW”. Organizatorzy są dumni, że zarząd AIAG przyznał im zaszczytne prawo zorganizowania tegorocznego Kongresu w Polsce.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Ubezpieczycieli Rolnych AIAG (Association Internationale des Assureurs de la Production Agricole) to międzynarodowa organizacja, która zrzesza ponad 100 firm ubezpieczeniowych, reasekuracyjnych i brokerskich zajmujących się ubezpieczeniami rolnymi. AIAG założono w 1951 r. w Paryżu i działa w ok. 20 krajach na świecie. Należą do niego w większości firmy z Europy, ale także z Ameryki Północnej i Południowej, Afryki oraz Azji. Głównym celem działalności AIAG jest wymiana doświadczeń o nowych trendach w ubezpieczeniach rolnych, legislacji, jak również technik używanych w ocenie ryzyka i likwidacji szkód. W tym celu AIAG organizuje kongresy i seminaria. Kongresy odbywają się co 2 lata, za każdym razem w innym kraju. Poprzedni, w 2015 r., odbył się w Kansas City.
         
Kongres jest świetną okazją do promocji naszego kraju jako lidera regionu łączącego Wschód z Zachodem, dynamicznie rozwijającego się rolnictwa, systemowych rozwiązań w ubezpieczeniach upraw i zwierząt oraz sprawnie funkcjonującego rynku ubezpieczeniowego.

– Popieram organizację Kongresu, który stwarza możliwości spotkania przedstawicieli firm ubezpieczeniowych, reasekuracyjnych i brokerskich zajmujących się ubezpieczaniem produkcji rolnej. To doskonała okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń o aktualnych zagadnieniach i najnowszych rozwiązaniach związanych z ubezpieczeniami upraw i zwierząt hodowlanych – mówi minister Krzysztof Jurgiel.
­­
Organizatorzy spodziewają się, że w Kongresie w Warszawie weźmie udział ok. 400 przedstawicieli sektora ubezpieczeń rolnych ze wszystkich kontynentów. Rynek ten w naszym kraju dynamicznie się rozwija i wciąż poszukuje nowych rozwiązań, które spełnią oczekiwania rolników. Wydarzenie będzie się z pewnością cieszyło ogromnym zainteresowaniem, ponieważ zostaną na nim zaprezentowane materiały dotyczące ubezpieczenia produkcji rolnej.

Tematyka kongresów dotyczy bieżących i ponadczasowych problemów związanych z ubezpieczeniami upraw i zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *