Agroturystyka promowana na Targach TT Warsaw

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostało jednym z wystawców oraz partnerów 25. Międzynarodowych Targów TT Warsaw. W trakcie jubileuszowej edycji jednego z najważniejszych wydarzeń turystycznych w Europie Środkowo-Wschodniej (w dniach 23-25 listopada 2017), MRiRW będzie promować wypoczynek na polskiej wsi, zapraszając zarówno klientów indywidualnych jak i potencjalnych partnerów biznesowych na specjalne stoisko oraz do udziału  w seminarium dotyczącym wykorzystania nowych technologii w promocji turystyki wiejskiej.

Dzisiejsza oferta agroturystyczna nie obejmuje tylko i wyłącznie noclegów, ale przede wszystkim daje możliwość realizacji pasji jak np. jeździectwo, wędkarstwo czy grzybobranie. Większą rolę zaczyna odgrywać także turystyka kulinarna – czyli poznawanie lokalnej kuchni. Z roku na rok wiejskie obiekty turystyczne oferują coraz szerszy zakres usług. Mieszkańcy wsi zaczynają także dostrzegać potencjał w tzw. zagrodach edukacyjnych, gdzie zarówno dzieci jak i dorośli mogą poznać wiejską kulturę, kuchnię czy zdobyć wiedzę na temat roślin i zwierząt. Przybywa także gospodarstw, które oferują produkty turystyczne zgodne z obecnymi trendami typu „slow life”, „slow food” i „eko”.

„Odpoczywaj na wsi” to hasło pod którym Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi prowadzi promocję turystycznej oferty polskiej wsi. Na stoisku pod tą samą nazwą, będzie można zapoznać się z ofertą gospodarstw agroturystycznych zagród edukacyjnych a także innych form wypoczynku na obszarach wiejskich. Odwiedzający stoisko będą mogli aktywnie uczestniczyć w różnego rodzaju konkursach, zabawach oraz warsztatach edukacyjnych i rękodzielniczych. .

Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi zależy na dotarciu podczas TT Warsaw zarówno do polskich jak i zagranicznych organizatorów turystki, klientów indywidualnych oraz właścicieli czy zarządców obiektów. Poza ofertą produktów turystyki wiejskiej, na stoisku upowszechniane będą również informacje z zakresu wsparcia finansowego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz prowadzenia działalności gospodarczej na obszarach wiejskich z zakresu turystyki. Udzielne będą również informacje na temat jakości świadczonych usług w turystyce wiejskiej. Systemy jakościowe stanowią bowiem gwarancję otrzymania usług spełniających określone wymagania w obiektach wypoczynku na wsi lub u rolnika. Natomiast na specjalnym seminarium, które odbędzie się drugiego dnia targów tj. 24 listopada 2017, o godzinie 10.00, przedstawione zostaną możliwości promocji, jakie niosą ze sobą nowe technologie. Eksperci zaprezentują potencjał aplikacji mobilnych, planerów, systemów zarządzania produktami czy funkcjonalności takich narzędzi promocyjnych jak Beacony. Prócz tego omówione zostaną zagadnienia biznesowe z zakresu roli agroturystyki w ekonomii doświadczeń oraz dobre praktyki wynikające z tworzenia produktów sieciowych. Organizacja stoika MRiRW i seminarium odbywa się we współpracy merytorycznej z Polską Federacją Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”.

25. Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw 2017 odbędą się w dniach 23-25 listopada 2017 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wstęp na targi jest bezpłatny. Więcej informacji o targach znajduje się na stronie www.ttwarsaw.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *