Agroport w Krajowym Planie Odbudowy?

Zarząd KRIR zwrócił się do Prezydenta RP A. Dudy, Prezesa Rady Ministrów M. Morawieckiego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi G. Pudy oraz Przewodniczących Klubów Parlamentarnych w sprawie wpisania do Strategii Zrównoważonego Rozwoju Wsi Rolnictwa i Rybactwa 2030, budowy terminala agro w Gdańsku, na terenie Euro portu.

Z informacji pozyskanej przez Członków Krajowej Rady Izb Rolniczych wynika, że działkę o powierzchni ok. 26 hektarów, w bezpośrednim sąsiedztwie Terminalu Kontenerowego DCT Gdańsk zainwestowano już 200 mln zł. Posiada ona doskonałe połączenie z A1 i S7, ponadto istnieje połączenie kolejowe, a głębokość zanurzania jednostek w wynosi 17,5 metra przy długości pirsu 604 m, co umożliwia cumowanie największych jednostek świata. Obecne możliwości załadunkowe wynoszą 30 tys. ton w silosach oraz 100 tys. ton w magazynie płaskim. Inwestycja posiada gotowy projekt i pozwolenia na dalszą rozbudowę.

Dzięki unikalnej lokalizacji oraz przy wsparciu środków finansowych z Krajowego Planu Odbudowy taka inwestycja będzie miała istotną przewagę konkurencyjną i będzie stymulowała nie tylko rozwój rolnictwa lokalnie, ale i w całej Polsce.

KRIR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *