Agronomist.pl – autorski portal Banku BNP Paribas dla nowoczesnych rolników i przetwórców – ma już rok

Mija rok odkąd BNP Paribas Bank Polska stworzył pierwszą w branży bezpłatną platformę oferującą dostęp do profesjonalnej wiedzy i szerokiego zestawu narzędzi dla rolników i firm przetwórczych. Z tej okazji portal zyskuje nową szatę graficzną i sekcje tematyczne, a także kolejne funkcjonalności pomagające użytkownikom prowadzić gospodarstwo.

– Polskie firmy działające w sektorze rolno-przetwórczym stawiają na nowoczesność. Od lat towarzyszymy im i wspieramy w rozwoju. Z myślą o nich przygotowaliśmy kolejne atrakcyjne elementy portalu Agronomist.pl. Chcemy, aby obecne jak i nowe funkcjonalności przynosiły wymierne korzyści w codziennej pracy pomagając oszczędzać czas i podejmować dobre decyzje biznesowe – mówi Bartosz Urbaniak, szef Bankowości Agro BNP Paribas na Europę Środkowo-Wschodnią i Afrykę.

Agronomist.pl wzbogaci się o nowe bardziej uniwersalne treści. Doceniając dużą rolę kobiet w prowadzeniu firm z sektora rolno-przetwórczego, Bank stworzy sekcję „Agro na Obcasach”. Znajdzie się tam miejsce m.in. na promocję kobiet odnoszących sukcesy w tej branży, a także na inspiracje biznesowe i porady. Kolejną nowością będzie cykl artykułów eksperckich zatytułowany „Zielone zmiany”. Będzie on poświęcony tematyce zrównoważonego rozwoju, w tym ochronie klimatu, odnawialnym źródłom energii czy społecznej odpowiedzialności biznesu. Portal zostanie także wzbogacony o łatwą w obsłudze wyszukiwarkę i porównywarkę cen produktów rolnych na targowiskach i skupach w całej Polsce, dzięki której użytkownicy Agronomist.pl będą mogli na bieżąco monitorować rynek i podejmować najbardziej efektywne decyzje sprzedażowe.

– Jako rolnik i klient banku chętnie korzystam z satelitarnego monitoringu pól SatAgro  oraz systemu zarządzania gospodarstwem AGRIVI. Dzięki temu usprawniłem proces nawożenia oraz uporządkowałem dokumentację gospodarstwa, co bezpośrednio przełożyło się na oszczędność czasu i pieniędzy. W moim odczuciu portal umożliwiający dostęp do wielu narzędzi wspomagających proces decyzyjny w gospodarstwie rolnym odsłania przed nami nowe oblicze nowoczesnego rolnictwa – skorzystajmy z tego – mówi Krzysztof Ławrenowicz, który od sześciu miesięcy korzysta z portalu Agronomist.pl. 

Nowoczesna platforma, stworzona wspólnie z przedstawicielami sektora rolnego i przetwórczego, cieszy się niesłabnącym powodzeniem. W ciągu dwunastu miesięcy funkcjonowania zyskała ponad 2600 stałych użytkowników, a tylko w lutym br. portal odwiedziło ponad 4500 osób. Agronomist.pl dostarcza im cały pakiet niezbędnych informacji i narzędzi takich jak: serwis pogodowy, systemy zarządzania gospodarstwem, trendy i prognozy rynkowe, kontakt z ekspertami, satelitarny monitoring pól, kalendarz wydarzeń branżowych i kalkulator kredytowy.

Więcej na www.agronomist.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *