Agricola-Syn Ziemi – wnioski do 30 czerwca!

Wyróżnienie najbardziej przedsiębiorczych rolników, promocja i prezentacja różnorodnej aktywności kobiet w zakresie działalności gospodarczej oraz promowanie nowoczesnego rolnictwa naszego regionu – takie cele przyświecają organizatorom konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Agricola – Syn Ziemi. Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca. Dokumenty do pobrania (https://kujawsko-pomorskie.pl/rolnictwo-i-obszary-wiejskie/38452-agricola-syn-ziemi-konkurs)

 

– Agricola Syn Ziemi  konkurs, w którym wybieramy wyróżniających się rolników, promując jednocześnie nowoczesne metody gospodarowania na wsi. Rolnictwo to przecież element naszej regionalnej kultury i połączenie tradycji ze współczesnością – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Konkurs skierowany jest do osób, które mieszkają i prowadzą gospodarstwo rolne na terenie województwa kujawsko-pomorskiego co najmniej przez 2 lata oraz kobiet, prowadzących działalność zawodową i społeczną na terenach wiejskich województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Laureatów wyłonimy w trzech kategoriach:

  • rolnictwo tradycyjne,
  • innowacje w rolnictwie,
  • kobieta przedsiębiorcza, kobieta aktywna społecznie.

 

Kandydatów mogą zgłaszać samorządy terytorialne, związki i organizacje społeczno-zawodowe rolników, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz organizacje pozarządowe.

 

Zgłoszenia przyjmowane są w Biurach Powiatowych Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej.

Wykaz biur znajduje się pod adresem http://www.kpir.pl/index.php/biura-kpir

 

Informacji na temat konkursu udziela Departament Rolnictwa i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego

tel. (056) 621-59-34, e-mail: k.brykala@kujawsko-pomorskie.pl

 

Regulamin oraz formularze do pobrania

 

Departament Rolnictwa i Geodezji

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *