AGCO rozbudowuje Globalne Centrum Doskonalenia Inżynierii i Produkcji Ciągników Massey Ferguson w Beauvais

AGCO, światowy lider w projektowaniu, wytwarzaniu i dystrybucji rozwiązań i maszyn rolniczych, ogłasza dziś swój zamiar dalszej rozbudowy zakładu w Beauvais.

Plany te są częścią długoterminowej strategii rozwoju Massey Ferguson, polegającej na nabyciu i przekształceniu sąsiedniego zakładu, wcześniej znajdującego się w posiadaniu Froneri, która go obsługiwała i która ogłosiła jego zamknięcie w dniu 10 października 2018 roku.

Proponowane nabycie zostało ogłoszone podczas uroczystej ceremonii otwarcia Beauvais 3, lokalizacji o powierzchni 8 ha z budynkiem o powierzchni 30 000 m2, w którym znajduje się nowe centrum logistyczne Massey Ferguson. Tutaj inwestycja w kwocie 2 mln euro pozwoliła na utworzenie 103 nowych miejsc pracy. Ale to był tylko pierwszy krok.

Planowany zakup zakładu Froneri o powierzchni 15,7 ha, który obejmuje 4,5 ha budynków, sygnalizuje silny apetyt AGCO na kontynuowanie inwestycji, umożliwiających marce Massey Ferguson zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na ich sprzęt. Ułatwi to również integrację nowych działań poprzez integrację pionową, m.in. poprzez reintegrację operacji zewnętrznych, w tym inspekcji przed dostawą oraz warsztatu dostosowywania ciągników do potrzeb klienta.

Jednocześnie zapewnia możliwości zatrudnienia dla wykwalifikowanej siły roboczej po zamknięciu sąsiedniego zakładu Froneri.

Po zrealizowaniu planu ekspansji, Centrum Doskonalenia Inżynierii i Produkcji Massey Ferguson w Beauvais obejmie obszar o łącznej powierzchni 54 ha i będzie zatrudniać do 2500 osób, w tym w ramach spółki joint venture GIMA i AGCO Finance.

Dodatkowa przestrzeń pozwoli AGCO na wprowadzenie na rynek szeregu nowych maszyn rolniczych, co jest kluczowym elementem planów rozwoju firmy. Pozwoli również na to, by dostawcy pozostawali w pobliżu, aby ułatwić bardziej efektywne podejście do produkcji „just in time”, co pomoże zwiększyć wartość w całym procesie produkcji. Efektywniejsza konstrukcja obiektu ostatecznie przyczyni się do zwiększenia wartości i  zdolności AGCO do dalszego inwestowania w zakład w przyszłości.

Podczas dzisiejszej ceremonii otwarcia Beauvais 3, nowego centrum logistycznego Massey Ferguson, Thierry Lhotte, Massey Ferguson’s Vice-President and Managing Director Europe and Middle East, powiedział:

„Oficjalne otwarcie Beauvais 3 jest tylko jednym z pierwszych kamieni milowych w „MF Growing Together 5” – pięcioletnim programie rozwoju marki. Zlokalizowany bezpośrednio pomiędzy nowym Centrum Logistycznym Beauvais 3 i Głównym Zakładem, zakład Froneri oferuje AGCO i Massey Ferguson możliwości realizacji planów rozwoju, wcześniej ograniczonych brakiem przestrzeni.”

„Projekt ten stworzy warunki rewitalizacji działalności gospodarczej obszaru poprzez tworzenie nowych miejsc pracy m.in. dla pracowników Froneri Beauvais, którzy stracą  pracę w wyniku zamknięcia tego zakładu – po przejściu zwykłego procesu rekrutacji w AGCO.”

„W ciągu ostatnich sześciu lat w Beauvais zainwestowano ponad 300 milionów euro. Nasza strategia rozwoju zyskuje na sile, a bliskość i dostępność wykwalifikowanej siły roboczej sprawia, że potencjalna transakcja jest jeszcze bardziej przekonująca.” Z 14 nowymi liniami ciągników, które zostały wprowadzone na rynek od 2015 roku, i z kolejnymi 14 do zrealizowania do 2023 roku, Massey Ferguson odpowiada na zróżnicowane wymagania rolników, którzy chcą zainwestować w najnowocześniejszy sprzęt. Nowe produkty pozwolą klientom na ekscytującą i zrównoważoną przyszłość w rolnictwie, jednocześnie zaspokajając zapotrzebowanie na wartość w erze większej świadomości kosztów, zdominowanej przez zmienne ceny towarów.

Jeden ujednolicony kampus w Beauvais obejmie cały proces projektowania, budowy, testów i produkcji nowych modeli, a intencją Firmy jest zwiększenie wolumenu produkcji zakładu do 18 000 ciągników rocznie w celu zaspokojenia popytu rynkowego. Transakcja pozwoli na rekonfigurację kompleksu jako powiększonego centrum doskonalenia inżynierii i produkcji ciągników, zapewniając przestrzeń niezbędną do poprawy jakości, przyspieszenia badań i wdrażania innowacji, a wszystko to w jednej lokalizacji. Pozwoli to również przenieść działania w zakresie Inżynierii i Zaopatrzenia, które obecnie zlokalizowane są w zatłoczonych zakładach wewnątrz i poza naszym istniejącym kompleksem Beauvais.

„Massey Ferguson jest światowym liderem wśród marek ciągników od ponad 60 lat – od czasu, kiedy produkujemy w Beauvais”, komentował Martin Richenhagen, Chairman, President and Chief Executive Officer of AGCO Corporation.

„Lokalna społeczność i władze w Beauvais, Agglo du Beauvaisis, Oise i Hauts-de-France stanowiły spójne źródło wsparcia dla AGCO i naszego statusu jako największego prywatnego pracodawcy w regionie.”

„To nie przypadek. Stworzyli przyjazne dla biznesu środowisko, które umożliwia dużym międzynarodowym przedsiębiorstwom, takim jak AGCO, inwestowanie we Francję. Tak więc z radością informujemy o zamiarze skonsolidowania naszej obecności tutaj. Będziemy nadal inwestować w region, co odzwierciedla wsparcie, jakie otrzymaliśmy od miasta Beauvais, wspólnoty aglomeracji Beauvaisis, departamentu Oise, regionu Hauts de France i francuskiego rządu.”

„Szukamy dodatkowej wielomilionowej inwestycji, ponieważ rozwijamy nowoczesną branżę 4.0, tworzymy najnowocześniejszy zakład przemysłowy, która doda 200 nowych stałych miejsc pracy do już ponad 100 stworzonych w Beauvais 3. Na końcu tej nowej fazy inwestycyjnej AGCO stworzy 300 nowych miejsc pracy dla lokalnej społeczności Beauvais. Zamierzamy, aby Beauvais stał się Globalnym Domem marki Massey Ferguson. „

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *