240-lecie firmy Lemken

W 1780 r. Wilhelmus Lemken założył niewielką kuźnię w Xanten nad Dolnym Renem, kładąc tym samym podwaliny pod odnoszącą sukcesy firmę. Dziś Lemken zatrudnia ponad 1600 pracowników i ma 29 oddziałów handlowych na całym świecie. W tym roku firma rodzinna obchodzi 240-lecie istnienia, organizując liczne imprezy dla pracowników, partnerów handlowych i klientów.

Wilhelmus Lemken zaczął wykuwać pługi, kultywatory i brony dla lokalnych rolników w pobliżu Xanten nad Dolnym Renem 240 lat temu i od tego czasu te produkty pozostają częścią asortymentu. Historia jednak toczyła się dalej. Technologia uprawy ścierniska przeszła długą drogę od słynnego modelu Smaragd sprzed 80 lat do dzisiejszego flagowego Rubin 10. Jednocześnie innowacyjna technologia pługów wyznaczyła punkt odniesienia dla całej branży. Równocześnie 90-tych XX w koncentrowała się na rynkach wschodnich.

Nicola Lemken jest obecnie menadżerem rodzinnej firmy w 7. pokoleniu i nadal koncentruje się na profesjonalnej uprawie roślin.

– Stawiamy na wydajne, zrównoważone rolnictwo i wspólnie z naszymi partnerami handlowymi umożliwiamy niezawodne, bezpieczne i wydajne procesy pracy dla rolników i usługodawców na całym świecie w szerokim zakresie zastosowań i przy bardzo zróżnicowanym podejściu do produkcji roślinnej – mówi Nicola Lemken.

Odpowiedzialne wykorzystanie zasobów odgrywa kluczową rolę w zakładach produkcyjnych od ponad 15 lat. Fabryka firmy w Alpen jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla w zużyciu energii elektrycznej dzięki zakładowym elektrociepłowniom i rozległym, inteligentnie kontrolowanym cyklom energetycznym między administracją a zakładami produkcyjnymi.

Lemken, red.AS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *