150 lat Pottingera

Firma, która zaczęła w 1871 roku jako mały warsztat z prostym pomysłem w Grieskirchen w Austrii, jest obecnie producentem maszyn rolniczych Pöttinger z czterema zakładami produkcyjnymi w trzech krajach i działającym na całym świecie.

Mapa polityczna świata i rolnictwa uległy ogromnym zmianom w ciągu ostatnich 150 lat, podobnie jak Pöttinger. Ambitny założyciel firmy, Franz Pöttinger, zbudował pierwsze maszyny rolnicze przy pomocy kilku pomocników z najbliższej rodziny. Eksport na przełomie XIX i XX wieku ograniczał się do sąsiednich prowincji. Kiedy jego syn Alois Pöttinger przejął firmę w 1909 roku, firma zatrudniała już 10 osób. Pierwsze logo firmy przedstawiało kłos zboża oraz inicjały A i P, które oznaczały Aloisa Pöttingera. Dopiero w 1971 roku szczęśliwa czterolistna koniczyna została przyjęta jako nowe logo firmy.

W 1960 roku wybudowano pierwszy etap rozbudowy dzisiejszego głównego zakładu w Grieskirchen, zapewniając około 300 osobom nowoczesne miejsce pracy. Już wtedy istniała firmowa stołówka dla pracowników. W 1970 roku PÖTTINGER zatrudniał ponad 800 pracowników i osiągał obrót w wysokości 22,5 mln EUR, z czego około jedna trzecia pochodziła z eksportu. W 1991 roku – w bardzo trudnym okresie gospodarczym – Heinz i Klaus Pöttinger przejęli stery jako czwarte pokolenie. Przez dwie i pół dekady bracia kierowali firmą, forsując internacjonalizację i kładąc podwaliny pod dzisiejszy sukces. Kiedy Klaus i Heinz Pöttinger wycofali się z zarządzania operacyjnego, w 2016 roku po raz pierwszy kierownictwo firmy przejęli menedżerowie z firmy. Dziś firma zatrudnia prawie 2000 pracowników z 36 różnych krajów i generuje obroty w wysokości 405 milionów euro, przy prawie 90-procentowym udziale w eksporcie.

Franz Pöttinger i następne pokolenia z wielką odwagą i talentem szukały nowych sposobów rozwiązania postawionych zadań.

– Od 1871 do 2021 r. przejechaliśmy wiele gór i dolin, po których zawsze poruszaliśmy się pomyślnie i z rozwagą. Będziemy kontynuować tę podróż z zapałem i entuzjazmem, aby utrzymać kurs na sukces” – mówi Gregor Dietachmayr. , rzecznik prasowy zespołu zarządzającego, podsumowując długą historię sukcesu z motywującą perspektywą na przyszłość.

 

 

Pottinger, oprac.red.AS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *