170 lip utworzy aleję w gminie Michałowice

Vileda ufundowała 170 lip, a jej pracownicy wzięli czynny udział w ich sadzeniu. Drzewa utworzą aleję spacerową, będącą częścią planowanych terenów rekreacyjnych w gminie Michałowice. W akcję, która odbyła się w czwartek (7.11) włączyły się także władze gminy i lokalni społecznicy. To wyjątkowe przedsięwzięcie upamiętniało 170. rocznicę założenia Grupy Freudenberg, w skład której wchodzi kilkaset firm na całym  świecie, w tym także marka Vileda.

Wielkie sadzenie lip odbyło się w gminie Michałowice, w Regułach, w pobliżu suchego zbiornika retencyjnego. Aleja jest wytyczona na terenach zielonych, od drogi rowerowej Reguły-Pęcice w kierunku zachodnim i ul. Zielonej. Szpaler drzew jest dobrze widoczny, zwłaszcza dla jadących trasą rowerową.

Koncern Freudenberg od lat angażuje się w działania proekologiczne i ochrony środowiska, dlatego też z okazji 170-ciu lat istnienia zachęca pracowników swoich spółek na całym świecie, aby upamiętnili tę rocznicę poprzez posadzenie właśnie 170-ciu drzew. To świetna inicjatywa – aleja lip, którą posadzili pracownicy Viledy, będzie służyć mieszkańcom do spacerów i zabaw z dziećmi.
Na pracowników firmy Vileda czekała także miła niespodzianka od Pani wójt gminy Michałowice – Małgorzaty Pacheckiej, dyplom gratulacyjny oraz okolicznościowy tort.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *