113 tysięcy mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus

– Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w programie, dzięki któremu polskie rodziny będą mogły zdobyć mieszkanie na niespotykanych dotąd, tak korzystnych warunkach – mówił podczas spotkania prasowego z dziennikarzami dyrektor generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Grzegorz Pięta.

Spotkanie zorganizowane przez Krajowy Zasób Nieruchomości pod egidą Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju dotyczyło nowelizacji ustawy o KZN. Zmiana przepisów skutkować ma między innymi uproszczeniem procedur i możliwością tworzenia spółek celowych na budowę mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Resort Inwestycji i Rozwoju chce, żeby do połowy roku zapadły decyzje administracyjne pozwalające na budowę ok. 50 tys. mieszkań w ramach programu – mówił podczas spotkania wiceminister Artur Soboń. Obecny na spotkaniu wiceminister, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafał Romanowski podkreślał, że pilotowana przez resort rolnictwa nowelizacja ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego pozwoli na jeszcze lepsze wykorzystanie gruntów rolnych na cele mieszkaniowe.

W sumie w ramach Programu Mieszkanie Plus ma powstać ponad 113 tys. mieszkań w całym kraju. Spotkanie z dziennikarzami odbyło się na warszawskim Targówku, w miejscu gdzie ma powstać ponad 700 mieszkań w ramach rządowego programu. Grunty na ten cel do KZN przekazał Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *