Reklama

KRIR w sprawie KRUS

Zarząd KRIR zwrócił się do Prezes Rady Ministrów, w związku z uczestnictwem przedstawiciela Krajowej Rady Izb Rolniczych w pracach Międzyresortowego Zespołu do spraw Strategii „Europa 2020”, w czasie których omawiane są miedzy innymi zalecenia skierowane do Polski przez Radę UE.

  • 0

Spotkanie z partnerami KSOW

Podsekretarz Stanu Ryszard Zarudzki spotkał się w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi 19 lipca z partnerami Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

  • 0

Dograne.pl czyli dograna współpraca rolna

Od maja tego roku udostępniane jest w internecie nowe narzędzie pozwalające rolnikom rozpocząć poszukiwania odbiorców produktów rolnych z wyprzedzeniem, na wiele tygodni lub miesięcy zanim produkty z gospodarstwa trafią na rynek. Mowa o https://dograne.pl – systemie łączącym funkcjonalność tablicy ogłoszeniowej z mechanizmami automatycznego kojarzenia stron potencjalnej współpracy. Najprościej mówiąc, Dograne to algorytmiczny "kombajn", który nieprzerwanie analizuje pasujące do siebie oferty rolne i powiadamia użytkowników o znalezionych dopasowaniach. Wszystko po to, by strony skojarzonych ofert mogły wygodnie, bezpłatnie i w jednym miejscu dograć warunki potencjalnego zbytu lub zaopatrzenia – bez konieczności przeglądania masy ogłoszeń.

  • 0

Kowalczyk: Woda na pewno nie zdrożeje

 „Po wprowadzeniu ustawowego regulatora cen wody niektóre samorządy będą zmuszone do obniżenia cen i woda dla mieszkańców stanieje” - mówił we wtorek minister Henryk Kowalczyk. Zaznaczył, że drożej zapłacą tylko gospodarstwa wielkotowarowe.

  • 0

Resort rolnictwa na temat importu zbóż z Ukrainy

W odpowiedzi na stanowisko Zarządu Podkarpackiej Izby Rolniczej w sprawie importu zbóż z Ukrainy z dnia 10 kwietnia 2017 r., przekazane Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi przez Zarząd KRIR, resort rolnictwa poinformował, że preferencje taryfowe dla Ukrainy, wynikające z Umowy o Pogłębionej i Kompleksowej Strefie Wolnego Handlu UE-Ukraina (DCFTA), w tym również bezcłowe kontyngenty taryfowe (TRQ) w imporcie zbóż z tego kraju, weszły w życie na zasadzie autonomicznej już w kwietniu 2014 r. W związku z tym wejście w życie DCFTA od 1.01.2016 r., na zasadzie tymczasowej, nie zmieniło warunków taryfowych importu z Ukrainy (od ww. daty zaczęły obowiązywać jedynie wzajemne preferencje Ukrainy dla importu z UE).

  • 0

Polskie tematy w Brukseli

Podczas dwudniowego posiedzenia Rady Ministrów UE, które odbyło sie w dniach 17-18 lipca 2017 r., Polska zgłosiła kilka tematów m.in. obrót nieruchomościami rolnymi w UE – przeciwdziałanie spekulacji i zapewnienie rolnikom dostępu do ziemi, ASF – afrykański pomór świń oraz WPR po 2020 – wspólne deklaracje.

  • 0

Przygotowanie do siewu rzepaku ozimego

Rzepak ozimy jest jedną z najczęściej uprawianych roślin w Polsce i Europie. Wraz ze słonecznikiem jest najważniejszą rośliną oleistą w tym regionie. Technologia jego uprawy nie jest prosta i wiąże się ze zwiększonym ryzykiem produkcyjnym wynikającym z niekorzystnym przebiegiem warunków pogodowych, jak na przykład susza w czasie wschodów czy wymarzanie roślin zimą. Właściwa i staranna agrotechnika może jednak w znaczącym stopniu przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa uprawy rzepaku i wzrostu jej opłacalności.

  • 0
Subscribe to this RSS feed

18°C

Warszawa

Pochmurnie

Wilgotność: 92%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 23 Lip 2017 27°C 17°C
  • 24 Lip 2017 25°C 16°C
Banner 468 x 60 px